Biuro - wizytówka firmy

Stare polskie powiedzenie mówi: "jak Cię widzą, tak Cię piszą", zasada ta w przypadku wyposażenia biur sprawdza się w stu procentach. Jednak część przedsiębiorców, nadal nie przywiązuje zbytniej wagi do aranżacji pomieszczenia biurowego.

Biuro to specyficzne miejsce, które oprócz funkcji użytkowej powinno charakteryzować się wysoką estetyką. W tego rodzaju pomieszczeniu przedsiębiorca nie tylko wykonuje swoją prace, ale także bardzo często przyjmuje klientów.

Większość ludzi jest wzrokowcami, a mózg idąc na skróty, na podstawie takich danych jak wygląd biura, wystawia ocenę na temat firmy i jakości oferowanych usług lub towarów. Może brzmi to dziwnie, ale takie są fakty i niechlujne oraz byle jakie biuro może odstraszyć klienta już na samym wstępie. Dlatego warto poświęcić więcej czasu i pieniędzy na urządzenie biura, które jest wizytówką firmy.

Na jakie elementy w biurze warto zwrócić uwagę?

Pomieszczenie biurowe powinno być przyjazne nie tylko dla osób w nich pracujących, ale także dla klientów. To właśnie na podstawie jego wyglądu, potencjalni kontrahenci wystawiają ocenę firmie, co w prostej linii może przełożyć się na zyski.

Najważniejszymi elementami w biurze są meble, które powinny odznaczać się nienagannym wyglądem. Meble biurowe muszą być funkcjonalne oraz estetyczne – brudne lub zarysowane blaty czy drzwiczki prędzej odstraszą klienta niż go zachęcą do skorzystania z usług. Na odbiór pomieszczenia mają wpływ też ściany i podłogi – najbezpieczniej jest postawić na neutralne kolory. Udana aranżacja biura powinna oddawać charakter firmy i branży, wskazane są też elementy personalne, które podkreślą dobre cechy przedsiębiorcy, ludzie chętniej ufają np. osobom rodzinnym, dlatego też część właścicieli firm na swoich biurkach ma zdjęcia zdjęcia z najbliższymi. Biuro to również idealne miejsce, by pochwalić się osiągnięciami firmy – na ścianach wskazane jest powieszenie wyróżnień czy certyfikatów. Przy aranżowaniu pomieszczenia warto też postawić na elementy, które wyróżnią biuro spośród innych – ostatnim krzykiem mody są mocne akcenty kolorystyczne i fototapety. Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest porządek – brud i bałagan odstraszą każdego klienta, warto zatem wybierać meble biurowe i inne elementy z odpowiednich materiałów, by np. szybko się nie brudziły.

Estetyczne biuro ma duży wpływ na ocenę firmy przez klientów. Nie trzeba wydawać fortuny, by aranżacja wyglądała efektownie, ale warto poświęcić jej trochę czasu, bo w końcu biuro to wizytówka firmy.