Krzesła i fotele

Krzesła i fotele to niezwykle ważny element wyposażenia biura. Bardzo istotną kwestią jest to, by meble do siedzenia były wygodne, gdyż pracownicy spędzają w nich zwykle kilka godzin dziennie. Wygodne siedziska przydają się także w poczekalniach, recepcjach oraz strefie obsługi kilenta.

Jakie krzesła i fotele wybrać do biura?

Wybór właściwych krzeseł i foteli do biura jest kluczową kwestią. Pracownicy, którzy będą zmuszeni siedzieć na niedopasowanych i niewygodnych krzesłach łatwiej będą się także rozpraszać. Obniży się przez to ich wydajność pracy. Źle dobrane fotele biurowe to także ryzyko choroby kręgosłupa i innych problemów zdrowotnych.

Krzesła i fotele - kryteria wyboru

Wybierając krzesła biurowe należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • możliwość regulacji wysokości w przypadku fotelu do komputera, w przypadku krzeseł do poczekalni nie jest to takie istotne,
  • odpowiednio profilowane oparcie
  • odpowiednia miękkość siedziska
  • jakość wykonania danego mebla
  • dopasowanie do wystroju wnętrza koloru mebla

Kupując fotele biurowe należy zwrócić uwagę na odpowiednie wymogi ergonomii, nie pomijając jednak jakości. Meble biurowe powinny służyć dobrze co najmniej kilka lat.

Fotele i krzesła - gdzie kupić?

Kupując fotele i krzesła biurowe najlepiej zamawiać je u renomowanego producenta, gdyż to gwarantuje odpowiednie ich wykonanie i jakość. Jest to równiez wyznacznikiem faktu, że dana firma zastosuje odpowiednie parametry konstrukcyjne fotela.